تاریخچه فینگر فود

تاریخچه فینگر فود

توسط admin | گروه فینگر فود | 1398/12/29

نظرات 0

 غذاهای انگشتی که به عنوان canapes  یا کاناپس ، فینگر فود نیز شناخته می شوند ، خوشمزه و به صرفه هستند! بعلاوه به دلیل کوچک بودن آنها می توانید انواع آنها را در یک وعده میل کنید. فرانسوی ها از اواخر قرن 18 میلادی شروع به تولید و فروش و سرو كانپس ها یا غذاهای انگشتی یا همان فینگر فود ها كردند. در اصل ، canapés به برش های نازک نان تست شده یا سرخ شده که با پنیر پیتزا یا انواع کالباس یا سوسیس ارائه می شد ، گفته می شود. اما با گذشت زمان ، کاناپه ها به اصطلاح گسترده تر شدند و انواع مختلفی از آنها در سراسر جهان تولید و سرو شد.

در سال 1920 در آمریکا نیز این فینگر فودها دارای مشتری فراوانی شدند. علت آن هم افزایش بی رویه میهمانی ها و جشن های زیر زمینی و مخفیانه بود. 

امروزه اصطلاح غذا های فینگر فود canapés برای جشن های فانتزی به کار می رود ، و اصطلاح غذاهای انگشتی اغلب به غذا های فست فود مانند  کوچک گاه به گاه که در خانه ها ، بوفه و مهمانی و هتل ها و یا جشن ها و میهمانی ها سرو می شود ، اشاره دارد.
تاریخچه فینگر فود finger food history
 
نمونه هایی از غذاهای انگشتی که به طور کلی شناخته شده و معمولا سفارش داده می شوند عبارتند از: کیک های گوشتی مینیاتوری ، رولت های سوسیس ، کالباس روی سیخهای چوبی و یا میله ها ، پنیر و زیتون روی سیخ چوبی و میله ها ، طبل مرغ یا بال ، رول های بهاری ، کیک های مینیاتوری ، سمبوسه ها ، ساندویچ ها ، مرندا یا سایر غذاهای گوشتی ، مانند پیتاس یا وسایل موجود در نان ها ، باژژها ، توپک های سیب زمینی ، دریچه های هوایی ، چندین مورد کوچک دیگر از این دست و توپ های ریچوتو (arancini). 
 
سایر غذاهای معروف که به طور کلی با دست خورده می شوند و جزو گروه فینگر فودها هستند شامل همبرگر ، پیتزا ، چیپس ، هات داگ ، میوه و نان هستند.  وسایل دسر مانند کوکی ها ، شیرینی ها ، بستنی در مخروط ها ، یا ظروف یخ اغلب با دست خورده می شوند اما به طور معمول جزء غذاهای انگشت محسوب نمی شوند. در شرق آسیا ، غذاهایی مانند پنکیک (bing) و غذاهای خیابانی مانند چوان (همچنین چوان تلفظ می شود) اغلب جزو گروه فینگی فودها به حساب می آیند. جالب است که چگونه "غذای انگشت یا همان Finger Food" در بعضی از فرهنگ ها به طور مکرر مورد استفاده قرار می گیرد ، اما در برخی دیگر کاملا ناشناخته هستند و در برخی کشور ها و فرهنگ ها به خاطر مسائل خرافی و یا بهداشتی و فرهنگی از خوردن آن امتناع می ورزند. 
 

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های فینگر فود

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر

اطلاعات تماس

  • آدرس:اصفهن - اتوبان کاوه - فینگر فود سازی آیسان و مهسان
  • آدرس ایمیل:info@fingerfoodesf.ir
  • وب سایت:http://www.fingerfoodesf.ir/
  • تلفن ثابت:09134339686
  • تلفن همراه:09134339686

آخرین مقاله ها